Вас вітає комунальне некомерційне підприємство
"Центр первинної медико-санітарної допомоги" міської ради"!

Статті

Головна » Статті » Мої статті

Обережно, Грип

Обережно, Грип!!!

З початком зими різко погіршились погодні умови, які сприяли появі масових захворювань на гострі респіраторні захворювання. Так за останній тиждень в районі було зареєстровано 148 випадків захворювань на ГРВІ, 58,7 % серед захворівших були діти. За інформацією Дніпропетровського департаменту охорони здоров’я України неблагонадійними територіями залишаються міста Вільногірськ, Нікополь, Кривий Ріг та Петриківський район, де реєструється підвищений рівень захворюваності на ГРВІ. В нашому районі епідемічний поріг захворювання не перевищений. Згідно прогнозу ВООЗ в цьому році очікується висока захворюваність на грип типу А (H1N1). Вірус розповсюджується повітряно-крапельним шляхом при прямому та непрямому контакті. Як правило клінічні симптоми вірусу схожі з симптомами сезонного грипу. Але клінічна картина змінюється в широких межах – від безсимптомної інфекції до важкої пневмонії з летальними наслідками. З початку епідсезону в Україні померло 11 людей від ускладнень грипу та ГРВІ.

Під час сезону грипу, як правило, найбільш вразливими категоріями є такі групи населення: нещеплені діти віком. 12-24 місяці; дорослі віком старше 65 років; особи з астмою або іншими хронічними хворобами легень; особи із хронічними хворобами серця, особи, які мають імуносупресивні розлади або отримують імуносупресивну терапію, ВІЛ-інфіковані, особи з гемоглобінопатіями, або вимагають тривалої терапії ацетилсаліциловою кислотою; особи з хронічною нирковою дисфункцією, з онкогематологічими захворюваннями, з цукровим діабетом; особи з нервово-м’язовими розладами, епілепсією, вагітні.

Хворі вказаних груп повинні уникати скупчень людей, одягати маски, при потребі бувати в магазинах, в поліклініці та інших місцях.

При появі лихоманки, головного болю, болю в очах, м’язах своєчасно звертатись до лікаря чи викликати сімейного лікаря додому. При швидкому погіршенню здоров’я, особливо при підвищенню температури тіла більше 38,5 ℃ викликати швидку допомогу.

Якщо у звичайній сім’ї з’явився хворий на грип, ГРВІ ізолюйте його в окрему кімнату та провітрюйте її кожні 2 години по 15-20 хв., хворому частіше мити руки, обличчя, пити теплі напої від 1,5 до 2,0 літрів на добу при відсутності набряків (чай з малиною, смородиною, липовим цвітом, мінеральні лужні води, компоти) проконсультуйтесь з сімейним лікарем. При погіршенні стану здоров’я - викликайте додому лікаря чи звертайтеся на прийом.

Усім відомо, що хворобу легше попередити аніж лікувати. Профілактичні заходи мають бути спрямовані, насамперед, на підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики: - повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; - загартовування та часте провітрювання приміщень, робити вологе прибирання; - вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії (за рекомендаціями І сімейного лікаря).

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, особливо в період епідемії, зокрема: - уникати скупчень людей - аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми ; - часто мити руки з милом, особливо після відвідування громадських місць; - прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні.

Одним з найбільш ефективних засобів профілактики грипу є вакцинація. Щеплення проти грипу необхідно роботи всім особам. Щеплення проти грипу необхідно робити щорічно тому, що вірус, який викликає захворювання може змінюватись кожний рік, а вакцина захищає людину тільки протягом певного періоду. Найбільш доцільно щеплюватись восени. Для профілактики ГРВІ і грипу в період підйому.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, особливо при ускладненнях! Правильно встановити діагноз, призначити лікування, своєчасно виявити ускладнення може лише лікар. Сприятливий наслідок хвороби в значній мірі залежить від суворого виконання призначень лікаря.

В.о. директора І.А. Соколова

Категорія: Мої статті | Додав: emb_prog (01.23.2020) | Автор: В.К. Кадук
Переглядів: 181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar